Fototapety wydruk

Wydruk fototapet

Wydruk fototapet

Fototapety to ciekawy pomysł na aranżację różnego rodzaju wnętrz, bez względu na to czy jest to przestrzeń prywatna, służbowa itp. Nasza firma zajmuje się m.in. drukowaniem fototapet, na potrzeby którego wykorzystujemy wysokiej jakości materiały oraz nowoczesne technologie druku. Wszystkie fototapety realizujemy na zamówienie – dopiero w momencie, gdy otrzymamy od Państwa wybraną grafikę, wymiary oraz rodzaj materiału – przystępujemy do druku fototapety. Warto zatem przyjrzeć się wszystkim tym parametrom, aby mogli Państwo dokonać odpowiedniej decyzji i cieszyć się z wymarzonej fototapety we własnym mieszkaniu czy też biurze.

Co przed wydrukiem fototapety? – etapy zamówienia

Nie posiadamy gotowych wydruków fototapet i każdą z nich drukujemy dopiero po uzgodnieniu wszystkich istotnych aspektów. Chociaż sam obraz wydaje się najbardziej istotny, to nie należy zapominać o właściwych wymiarach fototapety, które często są traktowane jako sprawa drugorzędna. Ponadto, sam rodzaj materiału, czy też technologia wydruku to równie istotne aspekty.

Wybór obrazu do wydruku fototapety

Szukając odpowiedniego wzoru, czy też grafiki na potrzeby fototapety, mogą Państwo skorzystać z przygotowanej bazy obrazów na naszej stronie. Pomocna może okazać się wewnętrzna wyszukiwarka lub przygotowane przez nas kategorie fototapet. Gdyby jednak nie udało się znaleźć interesującego wzoru lub po prostu chcieliby Państwo wydrukować fototapetę z własnego zdjęcia – również jest taka możliwość.

Mogą wgrać Państwo własny plik i na podglądzie zobaczyć, jak będzie się prezentował przesłany obraz m.in. na fototapecie. Zdjęcie musi mieć minimum 3 megapiksele, a proporcje zdjęcia powinny odpowiadać wybranej powierzchni ściany, na której ma się znaleźć wydrukowana fototapeta.

Gdyby mieli Państwo obawy o ostrość fototapety – zachęcamy do kontaktu. Co więcej, przed rozpoczęciem druku, gdyby zdjęcie było np. niewystarczająco ostre, skontaktujemy się z Państwem, aby zmaksymalizować jakość wybranej przez Państwa grafiki.

Wymiary fototapety do druku

Wykonanie pomiaru powierzchni ściany, na której ma się znaleźć fototapeta jest bardzo istotne. Należy dokładnie zmierzyć zarówno wysokość, jak i szerokość, a w przypadku gdy dany fragment ściany ma różne wysokości, należy zmierzyć najwyższy punkt, aby pokryć całą ścianę. Warto także pamiętać, że fototapeta jest drukowana w dokładnie podanych wymiarach, dlatego jeśli ściana ma jakiekolwiek nierówności, warto dodać minimum 5 cm do podanej szerokości oraz wysokości.

Gdyby pojawiły się jakiekolwiek pytania lub wątpliwości związane m.in. z wykonaniem odpowiedniego pomiaru fototapety – zachęcamy do kontaktu. W rozmowie udzielimy niezbędnych wskazówek, jak wykonać odpowiedni pomiar ściany w konkretnej sytuacji, a w razie dalszych problemów, możemy przyjechać osobiście dokonać profesjonalnego pomiaru, a także przedstawić materiały fototapet.

Wybór materiału do wydruku fototapety

Realizujemy zamówienia na wydruk fototapet w oparciu o 4 różne materiały. Do każdego zamówienia w cenie otrzymują Państwo instrukcję montażu fototapety (gdyby nie zdecydowali się Państwo na nasze usługi montażowe) oraz odpowiedni klej. Z jakich materiałów drukujemy zamówione w naszym sklepie fototapety? Mogą Państwo wybrać:

  • Fototapety flizelinowe – najbardziej popularny i podstawowy materiał, który przepuszcza parę wodną. Ma stosunkowo niską gramaturę, która pozwala na dość dużą swobodę w operowaniu materiałem. Na jego potrzeby wykorzystuje się technologię druku lateksowego, który zapewnia trwałość kolorów przez wiele lat.
  • Fototapeta zmywalna – materiał przeznaczony do fototapet w pomieszczeniach o dość dużej wilgotności oraz w miejscach gdzie może być narażona na liczne zabrudzenia. Fototapeta jest pokrywana laminatem matowym, dzięki czemu wszelkiego rodzaju zabrudzenia można łatwo usunąć mokrą ścierką bez obawy o zniszczenie samej fototapety. Świetnie sprawdza się w kuchni, łazience, przedpokojach, korytarzach itp.
  • Fototapeta winylowa strukturalna – w dotyku charakteryzuje się strukturą przypominającą piasek. Jest półmatowa, miękka oraz przyjemna w dotyku. Jej dość duża gramatura pozwala ukryć małe niedoskonałości na ścianie, a sama fototapeta jest odporna na odkształcenia oraz rozciąganie.
  • Fototapeta winylowa gładka – posiada podobne cechy charakterystyczne co strukturalna, jednak jej powierzchnia jest gładka. Charakteryzuje się intensywnością oraz głębią kolorów.
  • Fototapeta strukturalna (samoprzylepna) – za pomocą tego materiału możliwe jest drukowanie fototapet z dodatkową stroną zawierającą klej, przez co możliwe jest jej naklejanie bezpośrednio na ścianę oraz różnego rodzaju meble (bez stosowania dodatkowego kleju). Jest to jeden z materiałów klasy premium, który charakteryzuje się zarówno odpowiednią intensywnością, jak i głębią odwzorowania barw.

Różne technologie druku fototapet

Decydując się na zamówienie w naszym sklepie, mogą Państwo skorzystać z nowoczesnej technologii druku fototapet. Posiadamy specjalną drukarkę pionową, która umożliwia wydruk obrazu o strukturze ściany bezpośrednio na niej o wybranej wielkości. Obraz może być drukowany z dokładnością do 1 milimetra, a co najważniejsze, nadal mają Państwo możliwość wybrania dowolnego obrazu na potrzeby wydruku obrazu o strukturze ściany.

Wydruk fototapet na zamówienie

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania związane m.in. z technologią wydruku fototapet – zachęcamy do kontaktu. Udzielimy wszelkich informacji, uzgodnimy dogodny termin realizacji zamówienia, aby mogli Państwo cieszyć się wymarzoną fototapetą we własnym domu lub biurze. Co więcej, wszystkie fototapety drukujemy na zamówienie, zatem ilość metrów kwadratowych jest absolutnie dowolna i mogą Państwo zamówić dokładnie tyle materiału, ile jest potrzebne do zakrycia wybranej powierzchni ściany.

Twoje konto:

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.