Fototapety przestrzenne 3D

Fototapety 3D

Fototapety są coraz chętniej wykorzystywane w różnego rodzaju pomieszczeniach z uwagi na swoją specyfikę. To dość oryginalny sposób, który może w bardzo różny sposób odmienić konkretne wnętrze i wprowadzić do niego więcej życia. Współcześnie coraz częściej wykorzystuje się m.in. efekty trójwymiaru (3D) na fototapetach. Jest to nieoczywisty sposób, który pozwala poprzez iluzję nadać wnętrzu nowego wymiaru, optycznie je powiększyć w ciekawy sposób itp. Fototapety 3D świetnie sprawdzą się nie tylko na potrzeby metamorfozy starszego lokalu, ale także w nowych domach, czy też biurach.

Rodzaje fototapet 3D – jak wykorzystać iluzję w projektowaniu wnętrz?

Fototapety 3D to ciekawy pomysł na ożywienie i uatrakcyjnienie wybranego wnętrza. Chociaż wiele mówi się o ich możliwościach optycznego powiększenia szczególnie małych przestrzeni, to świetnie sprawdzą się także w dużych pomieszczeniach. Co więcej, przez swoją specyfikę fototapety 3D świetnie sprawdzą się także na potrzeby ukrycia niewielkich niedoskonałości i nierówności na ścianie, które przy normalnym obrazie mogą pozostawać widoczne.

Fototapety 3D można podzielić z uwagi na ich przeznaczenie (do jakich pomieszczeń), a także pod kątem ich motywu. Jakie rodzaje fototapet 3D zalicza się do najbardziej popularnych z punktu widzenia wnętrza, w którym można się z nimi spotkać?

Fototapety 3D do salonu

Trójwymiarowa fototapeta świetnie sprawdzi się zarówno do małych, jak i większych salonów. Jest to także ciekawy pomysł na zwiększenie atrakcyjności salonu, zainteresowanie gości itp. Dzięki fototapetom 3D w salonie można optycznie powiększyć małą przestrzeń.

Warto pamiętać, że im bardziej wyizolowana będzie fototapeta (od załamań ścian, okien, dużych mebli itp.), tym efekt powiększenia będzie bardziej odczuwalny. Natomiast w przypadku dużego salonu, fototapeta 3D może nakierowywać uwagę na np. kluczowe elementy aranżacji.

Fototapety 3D do sypialni

Fototapety 3D świetnie sprawdzą się także na potrzeby aranżacji sypialni. W tego rodzaju pomieszczeniach warto jednak pamiętać, aby nie skupiać się szczególnie na optycznym powiększeniu powierzchni. Warto pamiętać o odpowiednio stonowanych kolorach.

Częstym wyborem będą motywy związane z naturą, które pozwolą na uspokojenie się oraz wyciszenie po długim dniu pracy. Efekt 3D fototapety sprawi, że otoczenie będzie bardziej oddziaływać na wyobraźnie, dlatego warto z niego skorzystać.

Fototapety 3D do kuchni

Fototapety 3D do kuchni nie tylko ożywią wnętrze, ale także mogą pobudzić kreatywność w gotowaniu. Warto jednak pamiętać, że jest to pomieszczenie, w którym ściany są szczególnie narażone na różnego rodzaju zabrudzenia.

Z tego powodu, zamawiając fototapetę 3D do kuchni, warto się zdecydować na materiał zmywalny, który dzięki zabezpieczeniu z laminatu matowego, pozwoli zachować odpowiednią jakość fototapety, ułatwiając ścieranie zabrudzeń ze ściany.

Fototapety 3D do pokoju dziecięcego

Fototapety 3D mogą także okazać się świetnym rozwiązaniem dla dzieci, które lubią różnego rodzaju efekty wizualne. W bazie obrazów na naszej stronie znajdą Państwo zarówno fototapety 3D dla dziewczynki, jak i dla chłopca. Warto przedstawić dzieciom kilka różnych wzorów, które będą odpowiednim sposobem na ciekawe urozmaicenie ich pokoju.

Należy jednak pamiętać, że wraz z wiekiem zmienią się upodobania dzieci, a tym samym cała aranżacja pokoju dziecięcego może przejść metamorfozę. W okresie dojrzewania fototapeta może być odpowiednim sposobem na tego typy przemianę pokoju. Warto zatem pamiętać, że fototapety 3D młodzieżowe będą wyglądały nieco inaczej, niż te dla mniejszych dzieci.

Jakie są popularne motywy fototapet 3D?

Fototapety 3D mogą mieć różnego rodzaju motywy, które świetnie sprawdzą się na potrzeby wszelkiego rodzaju wnętrz i będą stanowić ciekawe urozmaicenie aranżacji. Warto zatem przyjrzeć się kilku najpopularniejszym motywom fototapet 3D, które sprawdzą się na potrzeby różnego rodzaju pomieszczeń.

Fototapety 3D – kwiaty

Kwiaty to często wykorzystywany motyw w fototapetach 3D. Wynika to zarówno z ich uniwersalności, jak i łatwości w uzyskiwaniu efektu trójwymiaru. Bogata kolorystyka to nieodłączny element przyrody, a to powoduje, że kwiaty na fototapetach 3D można dopasować niemal do każdej aranżacji we wszelkiego rodzaju wnętrzach.

Fototapety 3D – las

Las to częsty motyw na wszelkiego rodzaju fototapetach. Jednak w połączeniu z efektem 3D, bliskość z naturą jest jeszcze większa. Pozwala to także w estetyczny sposób uzyskać optyczne powiększenie pomieszczenia, bez zbytniej nachalności – w sposób naturalny.

Fototapety 3D – kosmos

Kosmos i jego głębia wydaje się być idealnym motywem na potrzeby fototapet 3D. Jest on szczególnie interesujący dla dzieci, które nie kryją swojej ciekawości świata. Będzie to zatem ciekawe rozwiązanie na powiększenie wnętrza. Jednak należy uważać na przytłoczenie, które może być spowodowane czernią kosmosu.

Fototapety 3D – wodospady, góry, morze, pejzaże (krajobrazy)

To kolejne często wykorzystywane motywy na fototapetach 3D. Można powiedzieć, że natura jest motywem przewodnim, a góry, morze oraz różnego rodzaju wodospady mogą być szczególnie piękne w trójwymiarze. Pejzaże przedstawiające różnego rodzaju krajobrazy, będą często przedstawiały m.in. góry, wodospady, morskie fale, które można pokazać w ciekawy sposób na fototapetach 3D.

Fototapety 3D – uliczki greckie, włoskie

Wiele osób zachwyca się architekturą południowej Europy. Uliczki we Włoszech oraz Grecji mają swoją magię i nie dziwi fakt, że wiele osób chce je mieć np. we własnym salonie. Ich piękno oraz styl pozwalają w łatwy sposób uzyskać efekt 3D na fototapetach i na pewno nie zabraknie różnego rodzaju fotografii ich przedstawiających.

Fototapety 3D – mosty, schody, widok z okna

Na fototapetach 3D może się znaleźć dosłownie wszystko, co w ciekawy sposób może pokazywać perspektywę oraz stwarzać efekt trójwymiaru obrazu. Świetnie sprawdzą się zatem na ich potrzeby różnego rodzaju mosty, schody, czy też widoki z okna, a wszystko najczęściej będzie opatrzone pięknymi krajobrazami.

Fototapety 3D – zwierzęta

Zwierzęta różnego rodzaju to popularny motyw nie tylko w przypadku fototapet trójwymiarowych. Jednym z często wybieranych kompozycji w tym przypadku będą m.in. konie na łące, gdzie w tle będzie widoczny przepiękny krajobraz np. morski lub górski. Chociaż nie będzie brakowało także innych przedstawicieli zwierząt na fototapetach 3D, a tak jak w innych przypadkach – można posłużyć się dowolną grafiką.

Fototapety 3D – gdzie zamówić?

W naszym sklepie mogą Państwo złożyć zamówienie także na różnego rodzaju fototapety 3D. Przy składaniu zamówienia, zostaną Państwo poproszeni o wskazanie wymiarów fototapety, które muszą odpowiadać powierzchni ściany, na której ma się ona znaleźć. Warto jednak pamiętać, że fototapety 3D mogą być założone nie tylko na ścianach, ale także na suficie, czy też podłodze. Gdyby mieli Państwo problem z odpowiednim pomiarem ich powierzchni – zachęcamy do kontaktu i oferujemy naszą pomoc.

Wszystkie fototapety w naszym sklepie są drukowane dopiero po złożeniu zamówienia i uzgodnieniu wszystkich istotnych aspektów. Gdyby pojawiły się jakiekolwiek pytania oraz wątpliwości – zachęcamy do kontaktu. Udzielimy istotnych informacji i pomożemy Państwu zamówić wymarzoną fototapetę 3D na wymiar w naszym sklepie.

Twoje konto:

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.